Riječni kruzer “Victor Hugo” ponovno u Županji

20160603_085701U Županji na rijeci Savi ponovno je na vezu osamdeset metarski  kruzer “Victor Hugo”. Povoljni vremenski uvjeti i dovoljna dubina rijeke dozvolili su ovom prekrasnom brodu da na radost brojnih građana ponovno pristane u Županji.

Turisti plove rutom Budimpešta-Osijek-Vukovar-Ilok-Novi Sad-Beograd-Sremska Mitrovica-Brčko-Županja-Slavonski Brod-Davor-Jasenovac-Sisak i natrag. Prolaze kroz Mađarsku, Hrvatsku, Srbiju i Bosnu i Hercegovinu i uživaju u ljepotama Dunava i Save, odnosno svih onih mjesta i gradova koji gravitiraju tim rijekama.

Kruzer Victor Hugo vlasništvo je najvećeg europskog brodara Cruise Europe iz Pariza, a brodom upravlja iskusni kapetan Rudolf Volker. Victor Hugo je na vezu u Županji  sve do 06. lipnja 2016. 

20160603_085547

„Vicor Hugo“ je najpodesniji brod za ovakve plovidbe iz flotile od 20-ak brodova koliko ima agencija.  Brod ima gaz svega 100-ak centimetara te omogućava plovidbu  rijekama poput Save čije dno nije uređeno i ima sprudova , 82 metra duljine i 9,5 m širine, 550 tona ukupne nosivosti, 52 kabine s kupaonicama…