Riječni kruzer MS Prinzessin Sisi u Županji

U Županji na rijeci Savi od srijede navečer na vezu je riječni kruzer MS Prinzessin Sisi, tvrtke Klug Touristik.

Ovaj luksuzni kruzer nekada se zvao MS Classic, ali je u zimu 2015. u potpunosti renoviran i nadograđen. Ovaj 111,24 metra dug kruzer ima 78 luksuznih putničkih kabina i ukupno 4 palube te može ugostiti max. 157 putnika. Turisti plove plovnim putovima rijeke Save od Novog Sada do Siska.

20170413_104919Direktor ureda Turističke zajednice Grada Županje Mirko Bačić i stručna suradnica Elizabeta Vučičević posjetili su kruzer te ostvarili kontakt sa gospođom Romanom Tichy, predstavnicom tvrtke Klug Touristik. Prilikom posjeta predstavili smo Grad Županju, dostavili plan grada kako bi naš grad bio dostupniji turistima te predstavili projekt „Cestu Zlatne niti“.

Pojavio se interes za upoznavanje projekta „Ceste Zlatne niti“ te će danas u 17:30 u organizaciji Turističke zajednice grada Županje u dvorištu muzeja održati predstavljanje sudionika projekta “Cesta Zlatne niti” – “Snašini kućari” Marice Jovanovac i šarača tikvica Vinka Babića iz Gradišta koji će održati radionice izrade zlatoveza i šaranja tikvica, te predstaviti tradicijsku ruho našega kraja.