Otvorene prijave za sudjelovanje na XII. Sajmu zlatne niti od 16. – 19. 02. 2023.

U Županji će se od 10. veljače do 21. veljače 2023. godine održati 56. ŠOKAČKO SIJELO pod nazivom “Među šumama i vodama”. 

Tako će Županja ponovno biti pozornica pjesme, plesa i svetkovine narodnih običaja na kojoj će se izmjenjivati brojni sudionici i sadržaji – Malo šokačko sijelo, Sijelo pučkih pisaca, Večeri folklora, Malo literarno sijelo, glazbena radionica tradicijskih glazbala, Večer uz tamburu te izložbe, predstave i promocije.

Vjerujemo da ćemo i ove godine kroz održavanje XII. Sajma zlatne niti oživjeti i sačuvati bogatu tradicije našega kraja, skrenuti pozornost i senzibilizirati javnost na vrijednost sačuvanih znanja i vještina u tradiciji i rukotvorstvu te približiti široj zajednici raznolikost proizvoda hrvatskih proizvođača.