Otvorene prijave za sudjelovanje na VII. Sajmu zlatne niti

 

Slika 1.U Županji će se od 18. veljače do 28. veljače 2017. godine održati jubilarno 50. ŠOKAČKO SIJELO pod nazivom “Oj Županjo, oj Županjo, bečki perivoje”. 

Tako će Županja ponovno biti pozornica pjesme, plesa i svetkovine narodnih običaja na kojoj će se izmjenjivati brojni sudionici i sadržaji – Malo šokačko sijelo, Sijelo pučkih pisaca, Večeri folklora, Malo literarno sijelo, Vigor barmen kup, glazbena radionica tradicijskih glazbala, Večer uz tamburu te izložbe, predstave i promocije.

 

Turistička zajednica grada Županje će u okviru ove manifestacije  od 23. do 26. veljače  organizirati VII. SAJAM ZLATNE NITI. Sajam će i ove godine okupiti brojne izlagače, koji će u veselom pokladnom raspoloženju ponuditi razne proizvode poput izvornih suvenira, rukotvorina, predmeta od zlatoveza, narodne nošnje, etno kreacija, gastro proizvoda i mnogih drugih.

Sajam je zamišljen kao mjesto susreta, druženja, razmijene Slika 2.iskustva, znanja, ideja i vještina, s ciljem promocije tradicijskih zanata, razvoja ruralnog turizma, poticanja ekološke poljoprivrede i zaštite kulturne baštine. Prijave se primaju do popunjenja izlagačkih mjesta, a najkasnije do 17. veljače 2017. godine.Prijava je valjana po uplati kotizacije.

Obrazac za prijavu – VII. Sajam zlatne niti

Opći uvjeti izlaganja – VII. Sajam zlatne niti 2017.

Poziv za izlaganje – VII. Sajam zlatne niti

Vjerujemo da ćemo i ove godine kroz održavanje VII. Sajma zlatne niti oživjeti i sačuvati bogatu tradicije našega kraja, skrenuti pozornost i senzibilizirati javnost na vrijednost sačuvanih znanja i vještina u tradiciji i rukotvorstvu te približiti široj zajednici raznolikost proizvoda hrvatskih proizvođača.

Slika 4.