“LIJEPA NAŠA SAVA KOD KONJARSKIH VATRI”

Savskim sajmovima, na kojima se predstavljaju tradicijski obrti, zanati i rukotvorine te priređuju degustacije enogastronomskih specijaliteta savskoga kraja, nastoji se potaknuti svijest građana o važnosti povratka toj rijeci i iskorištavanja njezinih turističkih potencijala na temeljima održivosti. Projekt uključuje institucije na svim razinama, od državnih tijela do gradskih tijela Siska, Slavonskoga Broda i Županje te turističkih zajednica i muzeja u Zagrebu, Sisku, Slavonskome Brodu i Županji na lokalnoj razini, sa zajedničkim ciljem zaštite i promocije rijeke Save.
U povodu obilježavanja deset godina društveno odgovornoga projekta Lijepa naša Sava Coca-Colin je sustav u Hrvatskoj gradovima uz rijeku Savu – Zagrebu, Sisku, Slavonskome Brodu i Županji – u kojima se projekt provodio od samoga početka, ove godine odlučio zahvaliti poklanjanjem pametne klupe kao podsjetnika na dugogodišnje partnerstvo.
lijepa_nasa_sava_vizual_1920x1080

 

LIJEPA NAŠA SAVA KOD KONJARSKIH VATRI– 24. lipnja 2017.

I ove godine održati će se Savski sajam u Županji u sklopu projekta Lijepa naša Sava. U organizaciji Turističke zajednice grada Županje program u dvorištu Zavičajnog muzeja Stjepana Grubera i na savskoj šetnici obuhvatiti će sajam tradicijskih obrta, zanata i rukotvorina, prikaz radionica i degustaciju tradicijskih jela savskoga kraja.

 

Od 16:00 sati izlagači će u okviru sajma predstaviti svoje tradicijske proizvode, suvenire i etno kreacije uz prikaz bogate tradicijske baštine:

 • Izrada ručnog rada – šlinge i toleda (Udruga “Bošnjački šlingeraji”)
 • Šaranje tikvica (šarači tikvica iz Bošnjaka i Gradišta)

 

U 18:00 sati održati će se konferencija za medije u sklopu obilježavanja 10 godina projekta “Lijepa naša Sava” te predstavljanje pametne klupe.

 

Od 20:00 sati nastavak programa u organizaciji Zavičajnog muzeja Stjepan Gruber – manifestacija “Kod konjarskih vatri 2017”

 • Svečani mimohod Hrvatskih povijesnih postrojbi
 • Počasno postrojavanje Hrvatskih povijesnih postrojbi
 • Otvorenje izložbe: Hrvatska kraljica, carica Marija Terezija (1717.-1780.) – 300 godina od rođenja / Gradskog muzeja Vinkovci
 • Promocija knjige: Zapovidi Babogredske kompanije 1823.-1824. godine 
 • Scenska obrada: Zapovidi Babogredske kompanije – u izvođenju “Mrak Teatar” Županja
 • Promocija izdanja Hrvatskog instituta za povijest – Podružnica Slavonski Brod
 • Nastup KUD-a “Mijat Stojanović” Babina Greda
 • Prezentacija podizanja uzbune i paljenje mašala / Povijesna postrojba “Serežani” iz Županje i gostujuće Hrvatske vojne postrojbe
 • Zvonimir Stjepanović, književnik
 • Počasno paljenje “12. Konjarske vatre 2017.”

 

19221832_656501571207695_6685992840414910750_o