„Kao nekad pred Božić 2017.“ – Predstavljanje Županje i „Ceste zlatne niti“ u Sarajevu

U susret predstojećim blagdanima i ove će se godine u „Domu mladih“, Skenderija u Sarajevu, 06. prosinca održati festival božićnih pjesama, narodnih igara i običaja – “Kao nekad pred Božić 2017”. Kroz aktivnosti 18. festivala božićnih pjesama biti će prikazane narodne igre i običaji, a smotra je posvećena najradosnijem katoličkom blagdanu Božiću.

Glazbeno-scenski spektakl osmišljen je kao centralna predbožićna manifestacija u BiH, a osnovni ciljevi projekta su stvaranje blagdanske atmosfere i doprinos kulturnom životu grada Sarajeva i BiH, te prenošenje božićnih poruka mira, veselja, radosti i tolerancije kroz prigodnu muziku, tekst i vizualni događaj.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U okviru Festivala desetu godinu za redom predstaviti će se i Turističke zajednica grada Županje zajedno s izlagačima “Ceste zlatne niti” te na taj način brojnim posjetiteljima Festivala predstaviti turističku ponudu Županje kroz rukotvorine, suvenire i gastro ponudu.  Za glazbeni dio programa županjske ponude pobrinuti će se mladi tamburaški sastav koji će također nastupiti i na Festivalu.

Na ovogodišnjem festivalu sudjelovat će: Goran Karan, Zorica Kondža & Joško Banov, Darko Domijan, Minja Subota, Rajko Dujmić („Novi Fosili“), Šima Jovanovac, Matko Jelavić, Željko Krušlin – Kruška (grupa „Latino“), Ivo Amulić („Tutti Frutti Band“), Dražen Žerić – Žera („Crvena jabuka“), grupa „Stijene“, Mladen Jeličić – Troko, Ana Babić & Aid, „KRČ“ – Udruga građana Općine Primošten, klapa „Divna“ – Trpanj, VIS „Otkrivenja“ – Mostar, band „ALFA“, PU DV „Sveta obitelj“ – „Mali Caritasovci“, Sretko Vujić & „Pravo lice“, Nikolina Pelaić, Pero Križanović, plesna skupina „Bellarte“, Jakša Jurjević, Hrvatsko kulturno umjetničko društvo „Herceg Stjepan“ – Ljubuški te Turistička zajednica Grada Županje…