Cesta zlatne niti – cesta dobrog osjećaja

Pod nazivom “CESTA ZLATNE NITI – cesta dobrog osjećaja”, u okviru nedavno održane edukacije za obiteljski smještaj, održana je promocija novog video spota koji prikazuje zanimljive krajolike, bogatstvo tradicijske baštine i nezaboravnu gastronomsku ponudu te srdačno gostoprimstvo nositelja duž ovog tematsko-turističkog puta.

“Cesta zlatne niti” službeno je otvorena 2009. godine uz potpore Hrvatske turističke zajednice i Ministarstva turizma, a 2015. godine “Cesta zlatne niti” osvojila je Zlatnu povelju i nagradu “Suncokret ruralnog turizma Hrvatske” za  1. mjesto u kategoriji ruralno-turistički projekti.

Zlatna nit povezuje Županja i sva okolna mjesta u dužini 60 km, te objedinjuje ponudu obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, udruga koje se bave izradom rukotvorina i suvenira, muzeje, restorane, smještajne kapacitete i sve one koji nude aktivni odmor u prirodi. 

Video spot “CESTA ZLATNE NITI – cesta dobrog osjećaja” napravljen je kao priča kroz koju nas vodi naša “Šokačka lady” Katy Hepburn (Kata Maroševac- Markovi kućari).

Posjećujući nositelje Ceste zlatne niti “Šokačka lady” poziva posjetitelje/goste da otkriju kulturnu, turističku i gastronomsku ponudu ovoga kraja. Od Spačvanske šume, vožnje zaprežnim kolima, prekrasnih povijesnih muzeja, šetnice uz Savu do spomenika kolijevke nogometa i tenisa u Hrvatskoj… priča se ovdje ne završava. Ovaj video spot je poziv na otkrivanje novih okusa, osjećaja i doživljaja kroz upoznavanje lokalnih ljudi koji će širom otvoriti svoje kapije i svoja srca te kao gostoljubivi domaćini ponuditi najbolje od svojih proizvoda i usluga.
Uz zvuke i pjesmu tamburaša boravak na “Cesti zlatne niti” zasigurno će svakom gostu ostati u lijepom sjećanju.
Krenite putem “Ceste zlatne niti”, inspirirajte se eko etno blagom istoka Hrvatske, odmorite dušu i napunite srce!

Video spot “CESTA ZLATNE NITI – cesta dobrog osjećaja” za Turističku zajednicu grada Županje snimila je tvrtka CARPE VIAM d.o.o. uz financijsku potporu HRVATSKE TURISTIČKE ZAJEDNICE.