Program 50. Šokačkog sijela

Županja će od 18. veljače postati velika pozornica pjesme, plesa i svetkovine narodnih običaja na kojoj će do 28. veljače nastupiti više od 2000 sudionika kroz 23 priredbe (Sijelo pučkih pisaca, Večeri folklora, Malo literarno sijelo, Večeri folklora,  Sajam zlatne niti, glazbena radionica tradicijskih glazbala, Večer uz tamburu, izbor najljepše djevojke odjevene u tradicijsko narodno ruho – Šokački cvit 2017., Pokladna povorka, Seljačka zabava te izložbe, predstave i promocije).

 

P R O G R A M

50. ŠOKAČKOG SIJELA – ŽUPANJA 2017. GODINE

„Oj, Županjo, oj, Županjo, bečki perivoje…“

Subota, 18. veljače 2017.

09,30 sati – OTVORENJE DOKUMENTARNE IZLOŽBE „50 GODINA ŠOKAČKOG SIJELA“ – Zavičajni muzej „Stjepan Gruber“ (dvorana „Mladost“)

10.30 sati – MALO ŠOKAČKO SIJELO (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: Dječji vrtić Maslačak Županja, Cjelodnevni boravak za odrasle osobe s intelektualnim i mentalnim oštećenjima GDCK Županja, Dječje skupine KUD-a: “Tomislav“ Županja, Sveti Križ“ Začretje,  „Ljudevit Štur“Ilok, „Šokadija“ Strizivojna,“Kristal- Sladorana“ Županja, “Graničari“ Gunja ,  Dječja skupina OŠ “I. G. Kovačić“ Štitar

19.00 sati – KAZALIŠNA PREDSTAVA “TRI JABLANA“ – GAK Županja (dvorana „Mladost“)

Nedjelja, 19. veljače 2017.

12.00 sati –  POKLADNO JAHANJE – najava Sijela ulicama grada

19.00 sati –  ETNOGRAFSKA IZLOŽBA  „Tržnica – trbuh grada“  Zavičajnoga muzeja Županja,  Etnografskog muzeja Istre/Museo Etnografico dell’Istria/  i Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja Rijeka ( Pastoralno kulturno središte župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja)

Ponedjeljak, 20. veljače 2017.

19.00 sati – SIJELO PUČKIH PISACA („Markovi kućari“, B. Trenka 59)

Utorak, 21. veljače 2017.

18.00 sati – IZLOŽBA ŽANNE ERDELJI: IZMEĐU TRADICIJE I SNOVIĐENJA  (Galerija Veliki Kraj) Gost: Robert Erdelji

19.00 sati – I. VEČER FOLKLORA (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: KUD-e «Tomislav» Županja, „Šokadija“ Strizivojna, „Požega“ Požega, „Ivančice“ Kutina, „Branimir“ Bošnjaci, „Seljačka sloga“ Gradište i „Slavko Janković“ Rokovci-Andrijaševci

Srijeda, 22. veljače 2017.

18.00 sati – KNJIŽEVNA VEČER POSVEĆENA FROLI TRAKTORISTI (kino „Kristal-Sladorana“)- prof.dr.sc. Krešimir Bagić

19.00 sati – II. VEČER FOLKLORA (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: KUD-e „Kristal-Sladorana“ Županja, „J. Kozarac“ Štitar, „Mijat Stojanović“ Babina Greda, Ogranak „Seljačke sloge“ Drenovci i “Dunav” Vukovar

Četvrtak, 23. veljače 2017.

10.30 sati – MALO LITERARNO SIJELO (Gradska knjižnica)

       Gost: pjesnik Krešimir Bagić

11.00 sati –OTVORENJE SAJMA “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja (Trg kralja Tomislava)

  17.00 sati – GLAZBENA RADIONICA TRADICIJSKIH GLAZBALA (Dječji vrtić “Maslačak”)

18.00 sati – SKUPNA IZLOŽBA SLIKA ČLANOVA LUŽ-a –  Galerija „LUŽ ’08.”

Petak, 24. veljače 2017.

09.00 sati – SAJAM “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja (Trg kralja  Tomislava)

  17.00 sati – GLAZBENA RADIONICA TRADICIJSKIH GLAZBALA  (Dječji vrtić “Maslačak”)

19.00 sati – OTVORENJE SIJELA  I „ŠOKAČKI CVIT 2017. “ (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: Šima Jovanovac, MPS „Stanari“ iz Cvelferije, KUD-e: „Kristal-Sladorana“ Županja, «Tomislav» Županja i TS „Kristali“ Županja

Subota, 25. veljače 2017.

09.00 sati – SAJAM “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja  (Trg kralja  Tomislava)

17.00 sati – GLAZBENA RADIONICA TRADICIJSKIH GLAZBALA   (Dječji vrtić “Maslačak”)

19.00 sati – III. VEČER FOLKLORA- gostujući ansambli (dvorana „Mladost“)

Nastupaju: KUD-e: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Wilamowice “CepeliaFil-Wilamowice “, “Ruža” Filderstadt, polaznici  Glazbene radionice tradicijskih glazbala „Sveti Juraj“ Duga Resa, “Tomislav” Stuttgart Zentrum, i “Herceg Stjepan“ Ljubuški

Nedjelja, 26. veljače 2017.

09.00 sati – SVINJOKOLJA (Caffe-bar „Ambar“)

09.00 sati – SAJAM “ZLATNE NITI”- Turistička zajednica Grada Županja (Trg kralja  Tomislava)

12.00 sati – ZABAVNI PROGRAM (centralna pozornica)

13.00 sati – POKLADNA POVORKA – ulicama grada –(tržnica)

19.30 sati – POP ROCK SIJELO –  (Trg kralja  Tomislava)

    Nastupaju: Grupe: „Stijene“ Klis, “Pravo lice” Sarajevo „Arman’s Groove“  Brčko i Andrea Eli Osijek

Ponedjeljak, 27. veljače 2017.

19.00 sati – VEČER UZ TAMBURU (dvorana „Kristal-Sladorana“) Nastupa: Subotički tamburaški orkestar

Utorak, 28. veljače 2017.

19.00 sati – SELJAČKA ZABAVA (Sportska dvorana OŠ Ivana Kozarca)  Nastupa: TS „Vranac“ Vinkovci

IZVRŠNI ODBOR “ŠOKAČKOG SIJELA”

Sokacko sijelo 2017 plakat