Kao nekad pred Božić 2015. – Predstavljanje Županje i Ceste zlatne niti u Sarajevu.

U susret predstojećim blagdanima i ove će se godine u Bosanskom kulturnom centru u Sarajevu, 02. prosinca održati festival božićnih pjesama, narodnih igara i običaja – “Kao nekad pred Božić 2015”. Kroz aktivnosti 16. festivala božićnih pjesama biti će prikazane narodne igre i običaji, a smotra je posvećena najradosnijem katoličkom blagdanu Božiću.

festival-kao-nekad-pred-bozic-2015

Glazbeno-scenski spektakl osmišljen je kao centralna predbožićna manifestacija u BiH, a osnovni ciljevi projekta su stvaranje blagdanske atmosfere i doprinos kulturnom životu grada Sarajeva i BiH, te prenošenje božićnih poruka mira, veselja, radosti i tolerancije kroz prigodnu muziku, tekst i vizualni događaj.

U okviru Festivala osmu godinu za redom predstaviti će se i Turističke zajednica grada Županje zajedno s izlagačima iz “Ceste zlatne niti” te na taj način brojnim posjetiteljima Festivala predstaviti turističku ponudu Županje kroz rukotvorine, suvenire i gastro ponudu.  Za glazbeni dio programa Županjske ponude pobrinuti će se Tamburaški sastav Begeš, koji će također nastupiti i na Festivalu.

U 19,00 sati u predvorju dvorane Bosanskog kulturnog centra započeti će predstavljanje ponude Turističke zajednice grada Županje i trajati će do 23,00 sata. Festival „Kao nekad pred Božić“ počinje u 20,00 sati. Sudjeluju: Zorica Kondža, Vera Svoboda, “Crveni koralji“, Jasmin Stavros, Đuka Čaić, Matko Jelavić, Dražen Žerić-Žera („Crvena jabuka“), Ana Babić, Grupa “Stijene”, BIG BAND SARAJEVO, VIS „JUKIĆI“, Tamburaški orkestar Franjevačke teologije u Sarajevu, zbor „CARITASOVAC“, KUD „IZVOR“-Usora, KUD „VOGOŠĆA“, Dragana Glumac, Donna & Ratko Bartulović, Denis Ivanović, Amela Hubijer&Jakša Jurjević, Andrea Eli, Mladen Jeličić-Troko, Plesna skupina “Bellarte”, Pero Križanović & Slobodan Mišević, Ivona Inox Pek, Marija Lukić, HKUD „Sveti Ante“-Ljubuški,Turistička zajednica grada Županje i Tamburaški sastav Begeš.