Fotoradionica „Svijet u bojama“

Županja i Bošnjaci domaćini fotoradionice „Svijet u bojama“

Potraga za najzanimljivijim i najljepšim motivima trajat će od 6. do 10. svibnja, sudjelovanje je posve besplatno, a prijava obaveznaVinkovci, 28. travnja 2022. – Ako ste oduvijek željeli naučiti fotografirati ili imate talenta, a nedostajala vam je stručna podloga, sad je prilika da ostvarite stare snove. Prijavite se na besplatnu fotoradionicu i tijekom četiri dana, od 6. do 10. svibnja, u Županji i Bošnjacima naučite sve o kompoziciji i kadru, pravilu trećine, namještanju horizonta, linijama vodiljama, rasvjeti, uzorcima i teksturama… I to posve besplatno, uz majstore fotografije Sanju Grgić Ćurić i Nikolu Ćurića, koji će s vama loviti najbolje svjetlo i otkriti vam pravi mali „Svijet u bojama“. Pred fotografskim objektivima naći će najatraktivniji županjski motivi poput stadiona prve nogometne lopte, parka 131. brigade Hrvatske vojske, jedinstvenog graničarskog čardaka danas Zavičajnog muzeja Stjepana Grubera, šetnice uz Savu, crkve Mučeništva sv. Ivana Krstitelja s kraja 19. stoljeća i najpoznatijih županjskih spomenika.U Bošnjacima će se fotografirati Slavonska kuća, šlinge, tradicijska jela, svetište drage Gospe Bošnjačke i Šumarskog muzeja. Fotoradionica završava izložbom najljepših fotografija 10. svibnja u Župnom uredu predvorja Pastoralnog centra u Županji.„Lijepa i kvalitetna fotografija jedan je od najvažnijih marketinških alata u promociji destinacije. Vjerujem kako ćemo nakon fotoradionice imati veliki broj lijepih i kvalitetnih motiva, ali i zadovoljnih sudionika koji će se vratiti kući puni impresija“, istaknula je Rujana Bušić Srpak, direktorica TZ Vukovarsko-srijemske županije, koja je uz TZ grada Županje i Foto Hrvatsku organizator radionice.

Želite li i vi biti dio ove lijepe priče nazovite voditeljicu Sanju Grgić Ćurić na broj mobitela: 091 574 23 43 i prijavite se na radionicu.

Program:

Petak 06. svibanj

Županja

16:30 – susret ispred zgrade Grada Županje i teorijski dio u Maloj gradskoj vijećnici

18:30 – 19:15 – fotografiranje (Županja – najuži centar)

Subota 07. svibanj

Županja

16:30 – 19:00 – fotografiranje ili eventualno ujutro od 08:00 – 10:30 – ovisno o vremenskoj prognozi i boljem osvjetljenju

16:30 – Stadion Prve nogometne lopte

16:45 – Spomenik 100 godina tenisa u Hrvatskoj

17:15 – Muzej – Čardak uz Savu17:45 – Šetnica uz Savu

18:10 – Crkva Mučeništva sv. Ivana Krstitelja iz 1899. godine

18:30 – Spomenik poginulim hrvatskim braniteljima županjske Posavine u centru grada i Park 131. brigade Hrvatske vojske

18:45 – Spomenik prve nogometne lopte

Nedjelja 08. svibanj

Bošnjaci

16:30 – 19:00 – fotografiranje Bošnjaka – susret ispred Slavonske kuće

16:30 – fotografiranje Slavonske kuće, ručak na tradicijski način restorana Aquarius u dvorištu Slavonske kuće , šlinge

17:45 – Fotografiranje svetišta drage Gospe Bošnjačke

18:15 – fotografiranje Šumarskog muzeja u Bošnjacima

19:00 – završetak

Ponedjeljak 09. svibanj

16:30 – 19:00 – biranje fotografija u Maloj gradskoj vijećnici u Županji sa polaznicima

Utorak 10. svibanj

16:30 – 18:30 – postavljanje izložbe – izložbu postavljaju sudionici 20:00 – otvorenje izložbe u župnom uredu predvorja Pastoralnog centra u Županji Foto HrvatskaTuristička zajednica grada Županje @Bošnjaci